Pokračování Alpy ...

Plán jsem nakonec vymyslel následovně. V sobotu jsem vyráželi nad ránem ve 4:00, abychom byli před 9:00 na místě první naší zastávky v Berchtesgadenu a Orlím hnízdě. Cesta byla pohodová a dokonce jsem přijeli s mírným předstihem. Měli jsem tak možnost koupit si lístky mezi prvníma. Nahoru na Orlí Hnízdo jezdí turistické autobusy z hlavního parkoviště. Cena je 16eur zpáteční. Autobus se vyšplhá za asi 20minut jízdy nahoru. Poté si ještě vyjedete kousek výtahem (je tam i možnost schodů) a jste na místě. Orlí Hnízdo dostal Adolf Hitler od Hermana Goringa ke svým narozeninám. Bylo to samotné srdce říše. Krom stavby samotné, ze které je teď muzeum a restaurace nabízí moznost výšlapů do hor či za příznivého počasí výhledy na ať už jezero Konigsee, horu Watzmann či mnohé jiné. My to štěstí měli a počasí nám vyšlo na podtrženou jedničku. Nahoře jsme se zdrželi asi 90minut jelikož víc nám náš nabitý itinerář nedovolil.

Pokračovali jsme z parkoviště autem dál směrem k nedalekému jezeru Konigsee. Tam jsme si dali krátký výšlap podél břehů , svačinu a pak jsme pokračovali k dalšímu cíli dne. Tím byly Krimmlerské vodopády. Cesta zabrala něco přes 2 hodinky jízdy. Samotné vodopády jsou 3 stupňové s celkovou výškou více než 380m. Kromě parkovného se zde platí i vstup 4eura na osobu. Obhlédli jsme je jak seshora tak zezdola a asi po 90 minutách jsme pokračovali směr Seefeld. Tam jsme dorazili kolem 17:00. Ubytovali jsme se a mohli jsme zamířit rovnou na 4 chodovou večeři. Po večeři jsme se rozhodli že se ještě půjdeme krátce projít do města. Po návratu jsem na recepci rezervoval elektrická kola na další den a mohli jsme jít spát. 

Ráno další den jsme se potkali u snídaně. Kola na recepci byla nachystané a my mohli po 9 hodině vyrazit. Zpočátku to bylo dost zvláštní ale jak si člověk zvykne na to, kdy si pustit dopomoc motoru je to jedním slovem paráda. Cesta tedy rychle ubíhala a my se i díky krásnému počasí mohli kochat krásnýma panoramaty v okolí. Naším cílem byla soutěska Leutaschklamm vzdálená asi 17Km. Vstupné se zde žádné neplatí. Je zde několik okruhů které si můžete projít. Chvílemi ale jdete po "škrabacích" ve výšce 10m nad ve skále vymletým korytem řeky. Nejdelší okruh nám klidnou chůzí i s focením a přestávkou na svačinu zabral asi 2 hodiny. Po návratu ke kolům jsme pokračovali v našem naplánovaném okruhu. Další cíl jsme neměli takže jsme prostě jen jeli a kochali se výhledem na Alpy. S pár dalšíma zastávkami a odbočkami z trasy jsme se kolem 4 odpoledne vrátili do Hotelu. Původní plán dobít kola a dát si ještě kratší výšlap padl a tak jsme relaxovali. S naší all inclusive jsme měli veškeré alko, nealko či míchané drinky v ceně. Na sluneční terase jsem si tedy dopřávali. Kolem 7 hodiny jsme zamířili na další gurmánskou večeři. Po ní jsme si ještě dali nějaký drink a kolem půl 10 šli spát.

Další den jsme po vykouknutí z okna musel uznat, že předpověď se nemýlila. Venku pršelo a dost. Sešli jsme se na snídani a tam vymysleli plán. Kolem 11 hodiny se mělo počasí umoudřit a tak jsme vyrazili. Naším cílem byl v Německu se nalézající se hrad, který znají skoro všichni z krabice na puzzle - Neuschwastein. Když jsme parkovali kousek od něj tak začalo z mraků nakukovat slunce takže plán vyšel téměř dokonale. Z parkoviště musíte k hradu pochopitelně do kopce asi 20 minut šlapat. Nebo jako hordy asijských turistů se za pár euro nechat vyvézt koňským povozem. My hrad obhlédli jen z venku a pak jsme zamířili na nedaleký Marienbrucke , odkud je na hrad krásny výhled. Za předpokladu, že se protlačíte přes dav k zábradlí. Po nafocení jsme zamířili zpátky kolem hradu zase k autu. A pak zpátky do Rakouska do hotelu. Tradičně jsem dali před večeří drink a po ní jsme zamířili na krátkou procházku po Seefeldu. Po návratu další drink na baru a mazat spát. Zítra se jede domů.

Ráno poslední snídaně co nejdřív to jde , protože máme cestu zpět nabitou. Zaprvé je dlouhá a taky se chceme zastavit u Gossausee a taky v Hallstatu. U Goussausee jsme asi za 3 hodinky. Dáváme si zde oběd a po krátké vycházce pokračujeme dál do nedalekého Hallstatu. Tam se nám podaří chytit snad poslední místo na parkovišti a tak můžeme na průzkum tohoto městečka. Strávíme zde asi 2h a pomalu zas vyrážíme na cestu do Brna. Ještě nás čeká asi 5 hodin jízdy. Do Brna dorazíme kolem 18:00.

Alpy byli fajn a všem se moc líbily. Rozhodně jsme tam nebyli naposled.

Kompletní galerii najdete už tradičně na Rajčeti ...

 

Please publish modules in offcanvas position.